Żarówki i oświetlenie do marki: Nissan

Nissan
Oficjalna strona Nissan

Nissan – japoński producent samochodów, należący do koncernu Nissan Motor Co. Historia marki rozpoczyna się w 1911 roku, kiedy to w Tokio Masujiro Hashimoto założył firmę Kwaishinsha. Masujiro podczas swojego pobytu w USA nabrał odpowiedniego doświadczenia w konstrukcji aut, po czym skonstruował własny pojazd o nazwie DAT. Po 8 latach od założenia przedsiębiorstwa do Kwaishinsha dołączyła firma Jitsuyo Jidosha. W 1934 roku firma oficjalnie zmieniła swoją nazwę na Nissan.

Pierwotnie nazwa Nissan używana była jedynie na samochodach ciężarowych, jednak w 1983 roku stała się oficjalną marką dla wszystkich samochodów opuszczających bramy fabryki. Zakres produkowanych przez markę samochodów to auta osobowe, dostawcze, 4×4, sportowe, ciężarowe i autobusy. Nissan od 1989 roku produkuje również luksusowe samochody osobowe, skierowane głównie na rynek amerykański pod marką Infiniti.

Samochody marki Nissan dostępne są w ponad 160 krajach świata. Do najpopularniejszych modeli należą Micra, Navara, 350z, 370z, Juke i Qashqai.