Żarówka H11

Jaką żarówkę H11 wybrać?

Żarówki H11 to już jedenasta z kolei generacja żarówek halogenowych, stosowanych w samochodach osobowych i ciężarowych. Halogeny H11 montowane są głównie w reflektorach przednich pojazdów jako światła mijania, światła drogowe oraz w lampach przeciwmgielnych. Napięcie i moc żarówek H11 przeznaczonych do samochodów osobowych wynosi 55W/12V, a w przypadku aut ciężarowych 70W/24V. Strumień świetlny tej generacji żarówek to 1350 lm. Nowa generacja żarówek H11 gwarantuje większe bezpieczeństwo na drodze i znacznie podwyższa komfort jazdy, szczególnie w trudnych warunkach.

Jedenasta generacja halogenów posiada zwiększoną odporność na wstrząsy, zmiany temperatury i ciśnienia, co potwierdzają również liczne testy drogowe. Wybierając żarówki H11 warto wybrać sprawdzoną markę, bowiem tańsze zamienniki mogą nie oferować tak dobrego poziomu natężenia światła, co oryginalne halogeny.  

Wymiana żarówek samochodowych H11 nie jest trudna, jednak w przypadku niektórych aut konieczne będzie wjechanie na kanał. Cena halogenów waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jeżeli nie wiesz, jakie żarówki H11 wybrać, sprawdź poniżej.

Do najpopularniejszych producentów żarówek H11 można zaliczyć Philips, Osram, Tungsram, Farenheit, Bosma, Hella, Bosch, Neolux i Narva.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *