Żarówka H7

Żarówka H7
Ocena: 5
2 głos[ów]

Jakie żarówki H7 wybrać?

Żarówki H7 montowane są w reflektorach głównych samochodu, jako światła drogowe oraz światła mijania. Wewnątrz bańki znajduje się tylko jeden żarnik. Żarówki H7 charakteryzują się wysoką trwałością, bowiem żarnik wypala się dopiero po ok. 300-600 godzinach pracy. Dużą zaletą tych żarówek jest również bardzo dobra wydajność świetlna, bowiem większość modeli dostępnych na rynku gwarantuje natężenie światła na poziomie 1500 lm. Każda żarówka H1 wyposażona jest w żarnik o mocy 55 W. Pamiętaj, że kupując dobre żarówki H7 zwiększasz swoje bezpieczeństwo na drodze. Potwierdzeniem są również liczne testy.

Wymiana żarówki H7 w większości modeli samochodów nie powinna przysporzyć problemów. Należy jednak pamiętać, aby nie dotykać bańki gołymi rękoma, a jedynie przez rękawiczki. Tłuste ślady zostawione w formie odcisków po nagrzaniu bańki zaczną parować, co negatywnie wpłynie na przejrzystość klosza reflektora. Cena żarówek H7 nie jest wygórowana. Przed zakupem zawsze dokładnie sprawdź specyfikację każdej żarówki, bowiem parametry mogą różnić się w zależności od producenta.

Żarówka H7 wewnątrz bańki wypełniona jest gazem powstałym ze związków jodu i bromu. Dlatego potocznie mówi się, że są to żarówki halogenowe. Halogen wewnątrz żarówki sprawia, że te świecą jaśniej i mocniej. Jeżeli nie wiesz, jakie żarówki H7 wybrać, sprawdź poniższy ranking.

Do najpopularniejszych producentów żarówek H7 można zaliczyć Philips, Osram, Tungsram, Farenheit, Bosma, Hella, Bosch, Neolux i Narva.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *