Żarówki i oświetlenie do marki: Mitsubishi

Mitsubishi
Oficjalna strona Mitsubishi

Mitsubishi – jest to japońska korporacja, zrzeszająca liczne przedsiębiorstwa. Do spółki należy także Mitsubishi Motors, czyli producent samochodów osobowych. Obecne logo jak i nazwa kojarzone są z trzema diamentami. Firma została założona w 1870 roku przez Yatarō Iwasakiego, jako przedsiębiorstwo transportowe.

Z czasem Mitsubishi stało się bardzo dochodowym przedsięwzięciem na wielu polach. Firma zajmowała się handlem międzynarodowym, bankowością, produkcją i projektowaniem samolotów, a także produkcją części samochodowych. Pierwszym samochodem, który wyjechał z fabryki Mitsubishi był Model A, który wzorowany był na Fiacie Zero i wyszedł tylko w 22 egzemplarzach. Po roku rozpoczęto produkcję samochodu ciężarowego T1, a następnie autobusu Fuso B46.

W roku 1985 Mitsubishi założyło spółkę z Chryslerem, jednak w 1991 roku z powrotem wykupiło swoje udziały. W tym samym roku firma rozpoczęła współpracę z holenderską fabryką Volvo, 8 lat później wykupując wszystkie ich udziały.

Najbardziej znanymi modelami aut, jakie stworzyło Mitsubishi są: Pajero, Lancer, ASX, Concept, Space Star, Eclipse, Galant i Colt.