Żarówki i oświetlenie do marki: Chrysler

Chrysler
Oficjalna strona Chrysler

Chrysler – amerykańska marka samochodów osobowych założona w 1925 przez Waltera Chryslera. Jest to najchętniej wybierana marka samochodów osobowych na terenie USA, która w 2014 roku przejęta została przez koncern Fiata.

Marka od samego początku cieszyła się dużym powodzeniem wśród nabywców. Niejednokrotnie samochody Chrysler królowały w licznych rankingach motoryzacyjnych na terenie Stanów Zjednoczonych. Kluczowym dla marki modelem wydanym w 1928 roku był Plymouth. Był to model budżetowy, skierowany do mniej zamożnej części społeczeństwa. Dzięki temu modelowi marka mogła dotrzeć do jeszcze szerszej części społeczeństwa, skutecznie pomnażając swoje dochody. W 1987 roku Chrysler wykupił markę Jeep.

Ze względu na ciężką sytuację finansową marki w 2009 roku, która doprowadziła koncern niemal do bankructwa, udziały firmy zostały sprzedane. Finalnie w 2012 roku Fiat był w posiadaniu 58,5% udziałów kapitału Chrysler. Następnie doszło do porozumienia, w którym nazwa spółki została zmieniona na Fiat Chrysler Automobiles.