Żarówki i oświetlenie do marki: Renault

Renault

Renault – jest to jedna z najstarszych marek samochodów. Francuska korporacja Renault założona została w roku 1899 przez trzech braci: Louisa, Marcela i Fernanda Renault, pod nazwą Société Renault Frères (Spółka Bracia Renault). Na początku działalności samochody Renault wykorzystywały silniki innych marek, jednak od roku 1902 auta wyposażane zostają w silniki konstrukcji Louisa. W roku 1909 po śmierci Marcela i Ferdynanda, marka zmienia nazwę na Les Automobiles Renault (Samochody Renault).

Renault w historii produkcji ma na swoim koncie nie tylko auta osobowe i transportowe, ale także silniki lotnicze, samoloty, czołgi, a nawet amunicję. Oprócz tego, Renault podjął się produkcji traktorów i autobusów.

W roku 1947 w Paryżu, światło dzienne ujrzał opracowany przed wojną prototyp Renault 4CV – czterodrzwiową limuzynę z przekładnią trzybiegową. Auto było na tyle tanie i popularne, że uzyskało miano samochodu dla mas. Obecnie najbardziej popularnymi autami marki Renault są: Clio, Mégane, Espace, Scenic czy Kangoo. Ciekawym jest fakt, iż Renault jest konstruktorem w Formule 1.