Żarówki i oświetlenie do marki: Suzuki

Suzuki
Oficjalna strona Suzuki

Suzuki – japoński producent samochodów osobowych, motocykli oraz silników. Przedsiębiorstwo założone zostało w 1909 roku przez Michio Suzuki. Początkowo firma zajmowała się sprzedażą krosien tkackich dla japońskiego przemysłu jedwabniczego. Po 30 latach funkcjonowania przedsiębiorstwa, Suzuki postanowił rozwinąć przedsiębiorstwo i w 1937 roku powstał pierwszy prototyp małego samochodu z czterosuwowym silnikiem chłodzonym cieczą oraz aluminiową skrzynią biegów. Moc silnika szacowana była na 13 KM.

Po wojnie wzrosło zapotrzebowanie na małe i niedrogie pojazdy silnikowe. Pierwszym produktem wypuszczonym na szerszą skalę przez Suzuki, był rower z silnikiem o nazwie Power Free. Innowacje wprowadzone przez Michio tak spodobały się pracownikom urzędu patentowego, że otrzymał dotację na dalszy rozwój firmy w dziedzinie motoryzacji.

Dzięki dużemu zastrzykowi gotówki firma Suzuki prężnie się rozwijała, co pozwoliło na przekształcenie nazwy na Suzuki Motor Corporation. Do 1954 roku z fabryk Suzuki wyjeżdżało ponad 6000 motocykli miesięcznie. W tym samym roku zmieniono również nazwę przedsiębiorstwa na Suzuki Motor Co., Ltd.

Obecnie najpopularniejszymi samochodami marki są Alto, Swift, SX4 i Vitara.