Żarówki i oświetlenie do marki: Honda

Oficjalna strona Honda

Honda – pełna nazwa marki to Honda Motor Company. Międzynarodowa japońska korporacja produkująca samochody osobowe i dostawcze, skutery, motocykle, samoloty, maszyny budowlane i rolnicze oraz silniki. Honda uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu producentów silników na świecie, wypuszczając z fabryk ponad 25 milionów egzemplarzy rocznie.

Markę założył Soichiro Honda, który w dniu 24 września 1948 roku zarejestrował działalność. Honda przez pierwsze lata nie zajmowała się produkcją samochodów. Zmieniło się to dopiero w 1953 roku, gdzie pierwszym samochodem wypuszczonym pod marką Honda był model T360. Był to lekki samochód dostawczy, wyposażony w silnik o mocy 30 KM.

Rok 1972 był przełomowy dla japońskiego koncernu. Wypuszczona na rynek Honda Civic okazała się strzałem w dziesiątkę i była jednym z najchętniej kupowanych samochodów, przynoszącym firmie ogromne zyski ze sprzedaży. W 1981 roku Honda wykupiła markę Rover, którą w 1994 odsprzedano BMW.

Dużym osiągnięciem marki było opracowanie nowego typu silnika – VTEC. Silnik ten wyposażony jest w układ elektronicznie sterowanych faz rozrządu i skoków zaworów. W efekcie tego pozwala osiągnąć bardzo dobre osiągi, przy jednoczesnym niewielkim zużyciu paliwa. Dodatkowo emituje on znacznie mniej spalin, niż silniki w samochodach konkurencyjnych.