Żarówki i oświetlenie do marki: Alfa Romeo

Alfa Romeo
Oficjalna strona Alfa Romeo

Alfa Romeo – jeden z najbardziej znanych włoskich producentów samochodów sportowych, wyścigowych oraz w pełni luksusowych samochodów osobowych na świecie. Koncern produkuje również auta dostawcze o wysokiej niezawodności pracy, nawet w najcięższych warunkach. Wbrew panującym przekonaniom oraz legendom, samochody Alfa Romeo nie są tak awaryjne, jakby mogło się to wydawać.

Marka Alfa Romeo zasłynęła również podczas licznych wyścigów, gdzie w 1913 roku pierwszym wystawionym modelem był typ 40/60 HP wyposażony w  4 cylindrowy silnik o pojemności skokowej 6 litrów. W 1925 roku samochód Alfa Romeo P2 jako pierwszy dojechał do mety podczas wyścigu mistrzostw świata. Od tego czasu auta z koniczynką systematycznie biorą udział w różnych wyścigach samochodowych.

Alfa Romeo wyróżnia się wśród tłumu charakterystycznym kolorem nadwozia, a jest nim kolor czerwony. Czterolistna koniczyna w logo marki zamieszczana była na samochodach, w których  można było spotkać najlepsze wyposażenie oraz osiągi. Oprócz serii sportowych samochodów, Alfa Romeo wprowadziło na rynek motoryzacji kilka ciekawych innowacji, jak sześciostopniowa skrzynia biegów, zmienne fazy rozrządu czy silnik o zapłonie iskrowym. Od 1986 marka Alfa Romeo należy do koncernu FIAT.