Żarówka H9

Jakie żarówki H9 wybrać?

Żarówki H9 montowane są w samochodach osobowych oraz dostawczych, głównie jako światła mijania i światła drogowe w reflektorach dalekosiężnych. Ze względu na wysoką wydajność oraz niską awaryjność cieszą się dużą popularnością w całej branży motoryzacyjnej, jak i również zbierają pozytywne opinie wśród kierowców.

Wewnątrz żarówki halogenowej H9 znajduje się jedno włókno żarnikowe o wysokiej efektywności. Wnętrze bańki wypełnione jest halogenem i jodem (w formie gazu). Żarówki H9 cechują się wysoką skutecznością świetlną, przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poboru prądu. Przy mocy 65 W pozwalają na osiągnięcie strumienia świetlnego na poziomie 2100 lumenów, co daje bardzo dobry wynik w tym segmencie oświetlenia.  Żywotność halogenów H9 sięga od 450 do 600 godzin pracy, co plasuje je wysoko w ogólnym rankingu żarówek samochodowych. Tego typu oświetlenie kupić można również w wersji Xenon look oraz H9 LED.

Podczas wyboru dobrych żarówek nie powinniśmy kierować się tylko ceną. Żarówki mało znanego producenta nie zapewnią tak wysokiego bezpieczeństwa na drodze, co te sprzedawane przez zaufanych producentów. Potwierdzają to liczne testy żarówek H9 dostępne w sieci. Przed ostatecznym wyborem należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją każdej żarówki i dokładnie sprawdzić, czy wybrany model aby na pewno pasuje do naszego reflektora. Wymiana żarówek H9 (w zależności od modelu samochodu) nie powinna zająć zbyt wiele czasu, a w większości przypadków wymiany możemy dokonać samodzielnie.

Bańka żarówki halogenowej H9 najczęściej wykonana jest ze szkła kwarcowego o bardzo wysokim współczynniku przepuszczalności światła. Tego typu materiały znajdziemy w żarnikach oferowanych przez renomowanych producentów. Jeżeli jednak kupimy tanie żarówki, promień świetlny może znacząco odbiegać od specyfikacji zamieszczonej na opakowaniu. Cena żarówki H9 waha się w zależności od producenta, jak nie przyjdzie nam zapłacić za pojedynczy egzemplarz więcej niż kilkadziesiąt złotych. Jeżeli szukasz dobrych i sprawdzonych halogenów lub nie wiesz jaką żarówkę H9 wybrać, sprawdź poniższy ranking.

Do najchętniej wybieranych producentów żarówek H9 zaliczyć możemy: Philips, Osram, Hella, Bosch,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.