Żarówka H4

Żarówka H4
Ocena: 4.5
6 głos[ów]

Jakie żarówki H4 wybrać?

Halogenowe żarówki H4 wyposażone są w dwa żarniki, co pozwala na ich stosowanie zarówno jako światła drogowe, mijania i światła przeciwmgłowe. Moc żarówek H4 wynosi 55 W. Wydajność świetlna tego typu żarówek samochodowych wynosi 1000 lm. Wewnątrz bańki znajdują się dwa żarniki oddzielone specjalną płytką, dzięki czemu nasze światła mijania nie oślepiają kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka. Trwałość żarówek H4 szacuje się na 400-700 godzin pracy.

Wymiana żarówek H4 nie jest skomplikowana, jednak w niektórych przypadkach nie obejdzie się bez wjechania na kanał. W szczególności dotyczy to wymiany świateł przeciwmgielnych. Podczas wymiany należy szczególnie uważać, aby nie dotknąć bańki gołymi palcami – należy zawsze używać rękawiczek. Wewnątrz żarówki H4 znajduje się gaz – halogen. To właśnie dzięki niemu otrzymujemy jasne i białe światło. Warto pamiętać, że nie markowe żarniki nie oferują odpowiednio mocnego strumienia światła, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo na drodze.

Cena markowych żarówek H4 nie jest wygórowana, dlatego nie warto inwestować w tanie zamienniki. Znany producent to gwarancja, że kupujemy najlepsze żarówki o długiej żywotności. Potwierdzenie tego znajdziemy również w licznych testach. Jeżeli nie wiesz, jakie żarówki H4 wybrać, sprawdź poniższy ranking. Znajdziesz w nim odpowiedź, która żarówka H4 jest najlepsza, i którą warto kupić.

Do najpopularniejszych producentów żarówek H4 można zaliczyć Philips, Osram, Tungsram, Farenheit, Hella, Bosma, Bosch, Neolux i Narva.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *