Żarówki i oświetlenie do marki: Audi

Audi
Oficjalna strona Audi

Audi – niemiecka marka samochodów należąca do koncernu Volkswagen AG. Historia nazwy marki jest bardzo ciekawa, bowiem wywodzi się ze słynnej gry słów, w której Audi oznacza „słuchaj!”. Siedziba koncernu znajduje się obecnie w Bawarii, a dokładnie w Ingolstadt. Założycielem firmy jest August Horch. Logo Audi składa się z czterech obręczy, które symbolizują pierwotne cztery marki wchodzące w skład koncernu.

Koncern Audi wprowadził na rynek motoryzacji wiele innowacji technologicznych, jak silnik z mechanicznym wtryskiem, pięciocylindrowy silnik benzynowy czy napęd na cztery koła. Pierwszy samochód z napędem na cztery koła (quattro) wyjechał z fabryki w 1980 roku, zaś w 1991 napęd na wszystkie koła stał się podstawowym wyposażeniem samochodów Audi. Rozwiązanie to stosuje się po dziś dzień.

Audi w przeciągu 25 lat znacznie udoskonaliło wysokoprężne silniki montowane w samochodach, dzięki czemu stały się one nie tylko mocniejsze, ale także emitują mniej szkodliwych substancji do atmosfery. Najsłabsze silniki, jakie spotkamy we współczesnych modelach mają moc 90KM, zaś najmocniejsze fabryczne modele sięgają mocy nawet 385KM. Najczęściej wybieranym silnikiem w samochodach Audi jest 2.0 TDI.