Żarówka H1

Żarówka H1
Ocena: 3.7
3 głos[ów]

Jakie żarówki H1 wybrać?

Żarówki H1 montowane są w reflektorach przednich pojazdu. Ten typ żarówek stosuje się jako światła drogowe oraz światła mijania. Wewnątrz bańki znajduje się jeden żarnik o wysokiej wydajności, bowiem żarówki H1 osiągają wynik nawet 1600 lm. Moc takich żarówek to 55 W. Żywotność tego typu oświetlenia jest na dobrym poziomie, bowiem zdecydowana większość dostępnych w sklepach modeli świeci od 400 do nawet 600 godzin. Wybierając żarówki H1 należy zwrócić szczególną uwagę, czy wybrany model jest oryginalny. Zamienniki nie oferują tak wysokiej wydajności i częściej się przepalają.

Wymiana żarówki H1 w niektórych przypadkach wymaga wjechania na kanał, jednak w większości samochodów można ją wymienić samodzielnie. Co ważne, żarówki należy wymieniać parami, nie pojedynczo. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy po wymianie jednej żarówki, ta znajdująca się w drugim reflektorze niebawem również ulegnie przepaleniu.

Cena żarówki H1 w głównej mierze zależy od producenta oraz barwy światła. Wszystkie jednak wypełnione są gazem nazywanym halogenem. Zastosowanie halogenu wewnątrz bańki pozwala na uzyskanie jaśniejszej barwy światła. W sklepach spotkać możemy również żarówki H1 LED.

Do najpopularniejszych producentów żarówek H1 można zaliczyć Philips, Osram, Tungsram, Farenheit, Hella, Bosma, Bosch, Neolux i Narva.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *