Żarówki i oświetlenie do marki: BMW

BMW
Oficjalna strona BMW

BMW – pełna nazwa marki to Bayerische Motoren Werke, co w tłumaczeniu oznacza Bawarskie Zakłady Silnikowe. Pierwsze samochody osobowe wyjechały z fabryki BMW już w 1916 roku, zaś w latach wcześniejszych koncern produkował samoloty i motocykle. Obecnie na ulicach spotkać można również skutery. Założycielami marki BMW są Gustav Otto i Karl Rappa.

Mimo, iż marka zajęła się produkcją samochodów już w 1916 roku, dopiero w roku 1929 wypuściła swój pierwszy seryjnie produkowany pojazd osobowy. W krótkim czasie BMW opanowało nie tylko Europę, ale także cały świat.

Logo BWM symbolizuje śmigła samolotu na tle kolorów Bawarii. W latach 90 BMW nawiązało ścisłą współpracę z Rolls-Royce Motor Cars, co skutkowało montowaniem niezawodnych silników BMW w samochodach Rolls-Royce.

Ciekawym faktem jest, że BMW zajmuje się również produkcją rowerów, o czym często się nie mówi. Marka zaprojektowała super lekką ramę już w latach 50, która była pierwszą opatentowaną ramą rowerową.

Obecnie w skład koncernu BMW wchodzą takie marki jak z Rolls-Royce ,Rover, Land Rover, Riley, Mini, Triumph oraz Austin-Healey.