Żarówki i oświetlenie do marki: Chevrolet

Chevrolet
Oficjalna strona Chevrolet

Chevrolet – jedna z czterech najchętniej kupowanych amerykańskich marek samochodów na świecie, wchodząca w skład koncernu GM (General Motors). Samochody marki dostępne są w ponad 140 krajach na całym świecie, w tym w Polsce. W ostatnich latach marka znalazła się w top 10 najchętniej wybieranych samochodów wśród Polskich kierowców.

Marka Chevrolet założona została przez Szwajcara Louisa Chevroleta i Amerykanina Wiliama Duranta w dniu 3 listopada 1911 roku. Pierwszy samochód osobowy Chevrolet wyjechał na ulicę już w 1911 roku i był to model Classic Six serii C zasilany sześciocylindrowym silnikiem 4.9L.

Marka wysławiła się na świecie, oferując samochody osobowe i półciężarowe w stosunkowo niskich cenach, jak na samochody wyposażone w tak nowoczesne rozwiązania technologiczne, spotykane często w autach klasy Premium. Innowacje, jakie spotkać można było w autach marki to szkło bezodpryskowe, wtrysk paliwa, nieblokujące się hamulce, elektroniczne układy stabilizacji toru jazdy i silnik V8 small-block.

Najchętniej kupowanym modelem Chevroleta jest model Aveo.