Żarówki i oświetlenie do marki: Subaru

Subaru
Oficjalna strona Subaru

Subaru – jest to Japoński producent samochodów osobowych. Firma została założona w 1953 roku, a nazwa Subaru oznacza plejady gwiazd, które wykorzystano do stworzenia logo firmy. Jeden z pionierów japońskiego lotnictwa założył firmę o nazwie Nakajima Aircraft Company. Korporacja powstała w 1917 roku za sprawą Chikuhei Nakajima. Jednak po wojnie, decyzją władz firma została podzielona na 12 mniejszych, niezależnych przedsiębiorstw. W roku 1953 sześć z firm zostało połączone z powrotem i zyskało nazwę Fuji Heavy Industries. Korporacja zaczęła produkcję maszyn roboczych, sprzętu budowlanego i sprzętu do użytku domowego.

Jedną z gałęzi firmy Fuji była motoryzacja. W roku 1946 firma wprowadziła do produkcji pierwsze skutery Rabbit S-1. W roku 1954 Fuji ogłosiło prototyp samochodu P-1, natomiast rok później pojawił się prototyp Subaru 1500. Auto mimo wielu udogodnień zostało wycofane z produkcji. W roku 1958 oprócz autobusów, zaczęto produkcję aut osobowych Subaru 360, które okazały się hitem i w znacznym stopniu wpłynęły na poprawę Japońskiej motoryzacji.

Współcześnie Subaru może pochwalić się autami o sportowym charakterze, cieszące się ogromną popularnością. 1 kwietnia 2017 roku, koncern Fuji Heavy Industries oficjalnie zmieniło nazwę na Subaru Corporation. Największą sławą został okrzyknięty model Subaru Impreza – auto osobowe klasy kompaktowej z napędem 4×4.