Żarówka W5W / WY5W

Jakie żarówki W5W / WY5W wybrać?

Żarówki W5W oraz WY5W stosuje się w samochodach osobowych, w lampach kierunkowych (jako kierunkowskazy) oraz w oświetleniu bocznym pojazdu. Żarówka W5W stosowana jest również jako światła postojowe, czyli tzw. postojówki, których wymiana jest bardzo szybka.  Moc i napięcie żarówek W5W to 12V/5W. Parametry te pozwalają na uzyskanie wysokiej jasności przy jednoczesnym niskim poborze prądu.

Żarówki W5W orz WY5W spotkać można również pod nazwą żarówka W5W T10 12V 5W. Należy jednak dokładnie zapoznać się ze specyfikacją techniczną każdego modelu oraz opisem producenta. Na opakowaniu znajdziemy informacje, w których elementach oświetlenia możemy zastosować model żarówki. Co ważne, postojówki W5W LED w większości przypadków nie posiadają wymaganej homologacji do stosowania w zewnętrznym oświetleniu pojazdu. Również diody typu cob led stosowane powinny być jedynie we wnętrzu kabiny samochodu.

W sklepach dostępne są żarówki W5W białe, niebieskie i pomarańczowe z wymaganą homologacją. Cena tego typu oświetlenia nie jest wysoka, bowiem żarówkę kupimy już w przedziale cenowym od kilku do kilkudziesięciu złotych. Cena zależy od barwy światła oraz producenta. Jeżeli nie wiesz, jakie żarówki W5W/WY5W wybrać, sprawdź poniżej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.