Żarówki i oświetlenie do marki: Mazda

Mazda
Oficjalna strona Mazda

Mazda – japońska marka samochodów osobowych założona w 1920 roku przez Jyujiro Matsuda’e. Siedziba marki mieści się w mieście Hiroshima. W pierwszym etapie firma zajmowała się produkcją obrabiarek, co przyczyniło się również do podjęcia decyzji o rozpoczęciu produkcji samochodów.

Pierwszym samochodem marki był model Mazda-go, który był połączeniem motocyklu i samochodu, postawiony na trzech kołach. Model ten cieszył się tak dużą popularnością, że zdecydowano się na eksport samochodów do Chin.

Początkowo marka nosiła nazwę Toyo Kogyo, która w 1934 roku została nieoficjalnie zmieniona na Mazda. W tym czasie nowe logo marki pojawiało się również na wszystkich samochodach opuszczających fabrykę. Dwa lata później nastąpiła oficjalna zmiana znaku towarowego marki.

Prężny rozwój marki oraz technologii przyczynił się do wzrostu sprzedaży, gdzie w 1972 roku z fabryki wyjechał samochód z numerem produkcyjnym 5 000 000. Dużym sukcesem okazał się model Mazda RX-7 wydany w 1978 roku oraz model MX-5 z 1987 roku.

Obecnie koncern oprócz dużego nacisku na komfort i przyjemność z jazdy, kładzie również na ekologię.