Żarówki i oświetlenie do marki: Mercedes

Mercedes

Mercedes-Benz – niemiecka marka samochodów należąca do koncernu Daimler AG. Obecnie z fabryk pod znakiem Mercedes-Benz wypuszczane są samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe oraz autobusy. Samochody marki Mercedes uznawane są za jedne z najbardziej prestiżowych samochodów na świecie. Jest to również jedna z najstarszych marek samochodowych na świecie.

Historia marki rozpoczyna się w 1883 roku, kiedy to Karl Benz założył firmę Benz & Co., a następnie w 1890 roku Gottlieb Daimler utworzył Daimler-Motoren-Gesellschaft. Oficjalne połączenie marek Benz i Daimler nastąpiło w 1926 roku na wskutek zmian w niemieckiej gospodarce. Wtedy też powstała spółka Daimler-Benz, która przetrwała aż do 1998 roku. Po wykupieniu przez Niemców większości udziałów Chryslera spółka zmieniła nazwę na DaimlerChrysler, lecz w 2007 roku nastąpiła kolejna zmiana nazwy, tym razem na DaimlerAG. Nazwa Mercedes wywodzi się od imienia córki Emila Jellinka, który był przedstawicielem Daimlera.

Marce Mercedes-Benz od zawsze towarzyszyła idea tworzenia samochodów wysokiej jakości, budzących fascynację i pożądanie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa podczas jazdy.

Do dnia dzisiejszego Mercedes-Benz wyprodukował 550 różnych pojazdów, gdzie 350 to auta osobowe, 140 samochody wyścigowe i 60 to pojazdy użytkowe.